İnce’den Erdoğan’a; Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı? 0 109

İnce'den Erdoğan'a; Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı?

Cumhurbaşkanı adayı Muharem İnce Hakkari, Rize, Antalya’nın ardından bugün Denizli’de vatandaşlara seslendi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde konuştu. İlk olarak YURT Gazetesi’nin duyurduğu Muharrem İnce’nin seçim şarkısı da ilk kez Bozkurt’ta çalındı. Muharrem İnce, AKP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de kendisini kıyaslayarak; “O çöp desin ben kuantum diyeceğim, o küfür etsin ben uzay diyeceğim; onun projesi kanal kazmak olsun benim projem huzur olacak” ifadelerini kullandı.

İnce her mitinginden sonra yaptığı, ‘Bir çivi, bir nalı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır, bir yiğit bir memleketi kurtarır’ söylemini yapmadı. Vatandaşların ısrarı üzerine, İnce, ‘Bak Engin bir de bana her konuşmadan sonra yapma diyorsunuz, ama vatandaş istiyor’ dedi. İnce, daha sonra her mitinginde yaptığı söylemini tekrarladı. Denizliler de büyük bir coşku ile eşlik etti.

İnce’nin konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle: 

-O çöp desin ben kuantum diyeceğim, o küfür etsin ben uzay diyeceğim; onun projesi kanal kazmak olsun benim projem huzur olacak.

-Her sene 10 bin akıllı çocuğumuzu yurdışına göndereceğiz. Ben bağırıp çağıran, küfreden cumhurbaşkanı değil, yol gösteren birisi olacağım.

-Akıllı telefon lazım da, akıllı cumhurbaşkanı da lazım.

-Aslında ben ondan daha zenginim. Bir kere ben hukuk devletine, özgürlüklere inanıyorum. İnsanlar arasında ayrım yapmam, benim defterimde yazmaz. Ben ülkemin bütün insanlarını seviyorum, gönlümde hepsine yer var. Malvarlığımız gariban olabilir ama benim gönlüm ona göre çok zengin.

-Bir kere ben bu ülkenin çocuklarına 16 yıl fizik anlattım. Geleceği anlattım. Bakın böyle bir dünya olacak, uzaydaki taşlardan maden toplayacaklar dedim. Türkiye’nin uydusu olmalı, laboratuvarları olmadı. 30 sene önce size telefonlar olacak, görüntülü arrayacaksınız desem gülerdiniz. Peki 30 sene sonra ne olacak, bunu akıllı çocuklarımız bilecek.

-Geçenlerde bir öğrencimle karşılaştım. Kalp cerrahıyım dedi. Mutluluğu görüyor musun? İşte ben bunun için zenginim. Sizin çocuklarınız için, hepimizin çocukları için adayım. Kendi çocuklarım için de.

-Bir insanı 3 kişi kıskanmaz. Anası, babası, öğretmeni. Öğretmeni de kendinden bir parça görür. Benim başarım var burada der. Bnim öğretmenim, yanına gittiğimde herkese beni tanıırı

-Güneşli günler göreceğiz çocuklar, motorları maviliklere süreceğiz. Bire bin verecek tohumlar.

-Madem ekonomi iyi; neden gelişmiş ülkelerde enflasyon yüzde 3’ken bizde 11. Neden cari açığımız bu düzeyde? Neden gençlerin yüzde 20’si işsiz? Ortada bir sorun var.

-Bir kadınlara, bir de gençlere güveniyorum. Bu iktidarı kadınlar ve gençlerle değiştireceğiz.

-Cumhurbaşkanı olduğunda Tayyip Erdoğan’ı yargılayacak mısın diye soruyorlar. Hayır. O benim işim değil, mahkemelerin işi. Devlet intikamla, rövanşla yönetilmez. Devlet şöyle yönetilir: Birinci sınıf hakimler var. Onların içinden kurayla seçersin yüksek yargıyı. Ona da dersin ki, görevini düzgün yap, çay toplamaya gitme, düğmeni ilikleme. Cyumhurbaşkanı olduğumda bir toplantıya gittiğimde o yargıçlar ayağa kalkarsa onlara iki çift sözüm var. Kalkmayacaksınız! O yüksek yargıçlar günü geldiğinde beni de, Tayyip Erdoğan’ı da yargılamalı. Böyle olursa memleket düzelir. Bu düzene son vereceğiz.

-1986’da Borçka’da öğretmenlik yapıyorum. Okulda bbir hizmetlimiz vardı, iki çocuklu. Çocuklarından birisi hakim, diğeri de genel müdür yardımcısı. Bu böyle değişir. Çocukluğumda çobanlık yaptığım günlerde, bir odada 4 kişi yaşadığımız günlerde, kırma masanın altında ders çalıştığım günleri hiç unutmuyorum. Bugün bu ülkede binlerce böyle çocuk olduğunu biliyorum.

-Gençlerine matematik, fizik öğretecek Türkiye. Dindar bir nesil yetiştireceğiim diyor. Senin haddine mi düşmüş. O senin görevin değil, ailelerinin görevi. Ben çocukken Kuran kursuna giderdim yazları. Elhamdüllillah biz de Müslümanız. Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı! Devletin görevi matematik, fizik, biyoloji öğretmektir; iş bulmaktır.

‘İKİNCİ TURA KİM KALIRSA DESTEKLERİM’

Muharrem İnce Denizli’ye gelmeden önce Antalya’da bir basın toplantısı düzenledi. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ikinci tura kalması halinde İyi Parti adayı Meral Akşener’e destek vereceğini yineledi. “2. tura kalmazsam yardımcı olurum ama ben de diğer adaylardan aynı desteği beklerim” diyen İnce, HDP’nin adayı Demirtaş’ın tutukluluğuna da itiraz etti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, Antalya’da basın toplantısı düzenledi.

İnce yarışın eşit koşullarda olması gerektiğini söyledi. “İkinci tura kalması halinde İyi Parti adayı Meral Akşener’in yardımcısı olurum” sözlerine de açıklık getiren CHP’li Cumhurbaşkanı adayı şunları kaydetti:

Tekrar ediyorum aynı şeyi diğer adaylardan da isterim, benimle ilgili böyle bir durum olduğunda arkadaşlarımın da bana yardımcı olması beni mutlu eder bu karşılıklı, birinci tur öncesinde bir centilmenlik anlaşmasıdır aynı zamanda. Benim sözüm söz ama herkesin bu konuda söz vermesi milletimizin yararına olacaktır.

Ben rakiplerin bir kolunu bağlayarak güreşmek istemem kim olursa olsun adil yarışmak isterim, Sayın Karamolaoğlu, Akşener, Demirtaş ve Sayın Erdoğan’ın da benimle eşit şartlarda yarışmasını isterim adayın biri hapiste diğerleri propoganda yapıyor. Bu doğru değil, bunu doğru bulmuyorum, bu bir süre sonra vicdanları kanatır. Demirtaş, Kürt diye ‘bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz’ Böyle bir şey olmaz.  yurt Gazetesi


Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *